تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : مدیریت سایت
حوزه : دهه کرامت, فرهنگی
شماره : 3145
تاریخ : 11 تیر, 1398 :: 0:44
دهه کرامت قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی خبر داد؛ خدمت کریمانه؛ مهربانی به رسم اهل بیت(ع) «خدمت کریمانه؛ مهربانی به رسم اهل بیت(ع)» شعار دهه کرامت 98 آستان قدس رضوی

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی خبر داد؛

«خدمت کریمانه؛ مهربانی به رسم اهل بیت(ع)» شعار دهه کرامت 98 آستان قدس رضوی

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی شعار محوری برنامه‌های دهه کرامت امسال آستان قدس رضوی را «خدمت کریمانه؛ مهربانی به رسم اهل بیت(ع)» عنوان کرد.

1398/4/10 دوشنبه
به گزارش آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی در نشست خبری اعلام ویژه برنامه‌های دهه کرامت سال 98 که ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه در محل سازمان مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن دهه کرامت و سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)، نقش اصحاب رسانه را در کمک به آستان قدس رضوی در تحقق مأموریت‌‌ها و رسالت‌های محوله بر اساس حکم مقام معظم رهبری به تولیت این آستان مقدس بسیار با اهمیت خواند و ابراز کرد: موضوع حائز اهمیت در این ایام توجه به زائر، زیارت، سبک زندگی اسلامی و تحقق مأموریت‌ها تبیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب است.
وی افزود: حرم مطهر رضوی مجموعه مقدسی است که مورد توجه مسلمانان و غیر مسلمانان در سراسر عالم قرار دارد، بر این اساس توجه به زائر و فراهم آوردن شرایطی مطلوب زیارت بسیار برای ما مهم است، تا بتوانیم شرایط مناسبی برای معرفت افزایی زائران در این فضای معنوی را فراهم کنیم. خاکسار قهرودی ترویج سبک زندگی اسلامی مبتنی بر سیره رضوی را یکی دیگر از محورها در برنامه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی معرفی و تصریح کرد: بر این اساس شعار محوری این دهه «خدمت کریمانه؛ مهربانی به رسم اهل بیت(ع)» انتخاب شده و تلاش می‌شود تا در سطوح حرم مطهر، مشهد مقدس، کشور و در گستره بین الملل خدماتی کریمانه در فضایی صمیمی و پر مهر به محبان و دلدادگان علی بن موسی الرضا(ع) ارائه شود. توجه به امر معرفت‌افزایی در سخنرانی‌های حرم قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در ادامه درباره نحوه برگزاری سخنرانی‌های حرم رضوی گفت: نکته قابل توجه در سخنرانی‌های حرم مطهر رضوی، توجه به امر معرفت‌افزایی برای زائران است. این اصل پر رنگی بوده که تولیت آستان قدس رضوی نیز نسبت به آن تأکید دارند. وی افزود: تمام مظاهر تبلیغاتی، اقدامات گذرا و کوتاه مدت و تمامی فعالیت‌های داخل و خارج حرم باید در راستای تعمیق و تقویت معارف و باورهای دینی باشد و منجر به اصلاح سبک زندگی شود. ما بارگاه منور رضوی را محل ارائه و عرضه سلایق نمی‌دانیم، بلکه محل ارائه مطالب عمیق دینی می‌دانیم که منطبق با آموزه‌های اسلامی باشد. خاکسار قهرودی در ادامه به برنامه‌های افتتاحیه دهه کرامت اشاره و عنوان کرد: در ایام دهه کرامت امسال فازهایی از زائرشهر و زائرسرای رضوی به بهره‌برداری خواهد رسید. شرط امانتداری توجه به نیات واقف است وی گفت: آستان قدس رضوی امانت دار مردم است و بر اساس اصل امانتداری باید طبق خواست و نیات واقف اقدام کند، شرط امانتداری توجه به نیات واقفان است و وقتی برخی از افراد از این موضوع اطلاع ندارند، از آن به عنوان عدم همکاری آستان قدس رضوی تعبیر می‌کنند. خاکسار قهرودی زائرمحوری را از راهبردهای مهم آستان قدس رضوی دانست و ابراز کرد: در چند روز گذشته و با هدف افزایش رفاه زائران و مجاوران دوربرگردان‌خیابان شیرازی حرم مطهر با دستور تولیت آستان قدس رضوی  بازگشایی شد که خدا را شاکریم رضایت مردم را به‌همراه داشته است.

© 2024 تمام حقوق این سایت برای دفتر کانون های خدمت رضوی شهرستان آمل محفوظ می باشد.